Kategorie
Wiadomości

Żywica i drewno

Rękodzieło

Rękodzieło, coś co wykonujemy własnymi rękoma. Nie wytwory maszyn, nie powtarzalne w tysiącach bądź setkach wyroby „z matrycy” wykonane za pomocą maszyn CNC lub wycinarki laserowej a unikalne, jednorazowo tworzone małe „dzieła”. Jedni uwielbiają to, inni nie poważają takich wytworów – każdy ma prawo do własnego zdania w odbiorze. No a co zostaje nam – twórcom? Nam zostaje radość tworzenia, radość z ukończenia dzieła i czasem gratyfikacja w postaci uznania bądź pewnej kwoty pieniędzy – jeśli nasze dzieło znajdzie nabywcę. No ale nie dla nabywcy to robimy ale z potrzeby serca więc określenie „handmade with love” jest jak najbardziej na miejscu.

Takie motto przyświeca wykonywanym przeze mnie wyrobom. Na umieszczonych poniżej kilku zdjęciach możecie zobaczyć moje ostatnie wyroby – wisiorki z żywicy i drewna. Być może spodobają się Wam.

żywica i drewno - piękne połączenie drewna orzecha z żywicą epoksydową
TaWanda – wisiorek z żywicy i drewna

Każdy z wisiorków i innych wyrobów to rękodzieło, które istnieje tylko w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu i co za tym idzie nie ma drugiego takiego samego – każdy jest unikalny. To niezaprzeczalna zaleta rękodzieła – nie ma dwóch takich samych wyrobów i koleżanki nie będą mogły zaprezentować takiego samego (taki żart).

żywica i drewno - wisiorki z żywicy i drewna
TaWanda – wisiorek z żywicy i drewna

Sklep

żywica i drewno - sklep.tawanda.pl

Opisywane wisiorki można zakupić w sklepie https://sklep.tawanda.pl

Wykonując wisiorki z żywicy i drewna nie posługuję się szablonami, matrycami, formami itp. Każdy z nich powstaje z kawałka drewna zalanego żywicą, który to kawałek po utwardzeniu żywicy poddaję obróbce w celu nadania właściwego kształtu. Po nadaniu kształtu następuje mozolna obróbka powierzchni – usuwanie rys, szlifowanie, polerowania aż do nadania błyszczącej powierzchni (jeśli takie było założenie przy danym wytworze).

żywica i drewno - biżuteria od TaWanda
TaWanda – wisiorek z żywicy i drewna

Tak na marginesie to nie sądźcie, że zrobiłem po trzy takie same wisiorki z żywicy i drewna (bo te są tylko jednostkową produkcją) – to ten sam wisiorek ale sfotografowany z trzech różnych stron i połączony w jedno zdjęcie.

Facebook

Zainteresowanych napraszam do śledzenia strony na facebook – https://facebook.com/TaWandaPL

żywica i drewno - TaWanda

Grupa „żywica i drewno” na facebook

Oprócz typowego fanpege na facebooku działa też grupa „żywica i drewno” zrzeszająca osoby zainteresowane tematem. W tej chwili grupa liczy 1,2 tys. członków więc jest jeszcze wielkie pole do popisu – przyciągnięcia kolejnych zainteresowanych. Jeśli macie chęć to dołączcie do grupy https://www.facebook.com/groups/zywicaidrewno i pochwalcie się swoimi dziełami albo pytajcie jeśli macie taką potrzebę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *